Już od 1979 r. MIKROTRON aktywnie działa w dziedzinie widzenia maszynowego. Mając na uwadze wymagania rynku, od tamtej pory rozwijano kamery przemysłowe. Od 2000 roku opracowywano szybkie kamery i szybkie systemy rejestrujące do wszystkich zastosowań, aby uzupełnić portfolio produktów w tym segmencie.

Dziś MIKROTRON jest renomowanym producentem małych i szczególnie wytrzymałych kamer szybkich na międzynarodowym rynku przemysłowego przetwarzania obrazu.
Cyfrowe szybkie kamery mają znakomite parametry techniczne, np. w odniesieniu do rozdzielczości i czułości ISO, i są wykorzystywane do zastosowań przemysłowych i naukowych, a także w analizach sportowych, reklamach lub dokumentach.

Oferta produktów Mikrotron zapewnia pełną gamę szybkich kamer wizji maszynowej w zakresie od 1 do 25 megapikseli z interfejsami CameraLink, CoaXPress i światłowodowymi.
EoSens 25CXP + z 25-megapikselową matrycą CMOS oferuje rozdzielczość 5 120 x 5 120 pikseli z prędkością do 81 fps. Dodatkowo ta sama rozdzielczość jest dostępna w wersji 25CL+ (CameraLink) z 31 fps w pełnej rozdzielczości.